Uroczyste spotkanie w Rudzie Śląskiej z Narodowym Dniem Powstań Śląskich: awanse, nagrody i mianowania
Uroczystość w Rudzie Śląskiej podczas Narodowego Dnia Powstań Śląskich: awanse, mianowania i wyróżnienia dla policjantów.
W Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich zorganizowano uroczyste spotkanie. Podczas zjazdu Komendant Miejski policji insp. dr Piotr Uwijała wręczył Postanowienie Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji.
Podczas uroczystości wręczono także akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie aspirantów Policji oraz nagrody dla policjantów za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.
Uroczystość, która odbyła się 25 czerwca 2026 roku, była okazją do wprowadzenia nowego oficera do polskiej Policji: podkom. Patrycja Perek wstąpiła do kadry oficerskiej. Spotkanie było także okazją do wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie aspirantów Policji – mł. asp. Rafałowi Karatyszowi oraz mł. asp. Grzegorzowi Nowakowskiemu.
Ponadto Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej, insp. dr Piotr Uwijała, wręczył nagrody policjantom za szczególne osiągnięcia w służbie, wysoką dyscyplinę oraz realizację spraw i obowiązków w sposób wzorowy i wyróżniający, a także za wyniki sportowe.
Szef rudzkiej Policji podkreślił, że docenia zaangażowanie, profesjonalizm i odpowiedzialne podejście do wykonywanych zadań, dziękując za sumienną pracę i gotowość do podejmowania wyzwań. Zwrócił też uwagę na ważną rolę kadry kierowniczej.
Zorganizowana zbiórka była również sposobnością do uczczenia Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Święto, ustanowione w 2022 roku, upamiętnia trzy Powstania Śląskie oraz rocznicę objęcia części Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą w 1922 roku, podkreślając pamięć o uczestnikach walk o wolność i tożsamość regionu.
Źródło: policja.gov.pl