Ogólne 05.05.2026

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Flagi RP w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska: promocje podoficerów, wręczenie flag i nagrody z okazji Święta Flagi

Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Hallera 9, 41-709 Ruda Śląska

W Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zebrania insp. dr Piotr Uwijała, Komendant Miejski, wraz z mł. insp. Grzegorzem Wróblem, Zastępcą Komendanta Miejskiego, wręczyli akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerów Policji oraz nagrody dla policjantów za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Podczas uroczystej zbiórki Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Śląskiego oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Rudzie Śląskiej wręczyli flagi państwowe przedstawicielom komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Uroczysta zbiórka z 28 kwietnia 2026 roku była również okazją do mianowania na wyższe stopnie dwóch funkcjonariuszy w korpusie podoficerów Policji. Ponadto Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej insp. dr Piotr Uwijała wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej mł. insp. Grzegorzem Wróblem wręczyli policjantom nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie, wysoką dyscyplinę oraz realizację spraw i obowiązków służbowych w sposób wzorowy i wyróżniający.

Szef rudzkiej Policji podziękował policjantom za dotychczasowe zaangażowanie w służbie. Pan Komendant odniósł się także do zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypominając, że święto to jest wyrazem szacunku dla barw narodowych oraz okazją do podkreślenia ich roli jako symbolu jedności.

Obchodzone 2 maja Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to nie tylko symboliczna data w kalendarzu, lecz przede wszystkim okazja do przypomnienia wartości, na których opiera się państwowość: wolności oraz jedności. To także moment refleksji nad historią naszej ojczyzny i ceną, jaką ponoszono w jej obronie.

Dla funkcjonariuszy Policji flaga państwowa ma szczególne znaczenie. Towarzyszy im każdego dnia – zarówno w służbie, jak i podczas uroczystości. Stanowi symbol ciągłości i siły Rzeczypospolitej Polskiej oraz zobowiązania wynikającego ze złożonego ślubowania.

Z okazji Święta Flagi Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Rudzie Śląskiej przekazali funkcjonariuszom i pracownikom rudzkiej komendy flagi państwowe, podkreślając ich znaczenie jako symbolu wspólnoty, służby i odpowiedzialności za Polskę.

Ponadto Przewodniczący NSZZP Województwa Śląskiego w trakcie przemówienia złożył podziękowania Komendantowi Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej za wspieranie działań związkowych oraz dbanie o kultywowanie polskich tradycji i wartości.

Aby obejrzeć film, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.39 MB)

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczepaniak

Młodsza redaktorka kroniki; pilnuje faktów, czasów i źródeł, by krótkie newsy były precyzyjne i zrozumiałe.

Więcej artykułów →

Udostępnij: